Additional information
| Type Of Tea | Flavoured Green Tea |
|---|---|
| Tea Grade | GP1 – Gun Powder 1 |
| Tea Growing Regions | High Grown |
| Flavour of Tea | Jasmine |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Metal Tin |
| Net Weight | 100g |
| Bulk Packing Information | 100g x 24 |

Introducing Tarlton Jingle Bell Jasmine Tea, a delightful blend that will ring in the holiday spirit to your taste buds. This enchanting tea combines the delicate taste of jasmine blossoms with high-quality green tea leaves. The gentle fragrance and soothing taste in this pure Ceylon tea create a harmonious experience that uplifts your senses. Whether you’re treating yourself or looking for a unique gift, this will be the ideal choice for all your needs.
| Type Of Tea | Flavoured Green Tea |
|---|---|
| Tea Grade | GP1 – Gun Powder 1 |
| Tea Growing Regions | High Grown |
| Flavour of Tea | Jasmine |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Metal Tin |
| Net Weight | 100g |
| Bulk Packing Information | 100g x 24 |