Additional information
| Type Of Tea | Flavoured Black Tea |
|---|---|
| Tea Grade | N/A |
| Tea Growing Regions | N/A |
| Flavour of Tea | Blackcurrant |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Metal Tin |
| Net Weight | 100g |
| Bulk Packing Information | 100g x 24 |

Introducing Tarlton Rooibos Mulled Wine Tea, a luxurious infusion crafted from the finest rooibos, have the essence of traditional mulled wine with its warm and vibrant fruity undertones. The combination of the rich and smooth taste of rooibos with blackcurrant in this pure Ceylon tea will evoke the spirit of celebration and togetherness in you.
| Type Of Tea | Flavoured Black Tea |
|---|---|
| Tea Grade | N/A |
| Tea Growing Regions | N/A |
| Flavour of Tea | Blackcurrant |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Metal Tin |
| Net Weight | 100g |
| Bulk Packing Information | 100g x 24 |