Additional information
| Type Of Tea | Green Tea |
|---|---|
| Tea Grade | N/A |
| Tea Growing Regions | Multiple Regions |
| Flavour of Tea | Soursop |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Leaf Tea, Metal Tin |
| Net Weight | 100g |
| Bulk Packing Information | 100g x 30 |
| MOQ | 5000 Units |

Tarlton Ceylon Soursop Green Tea is an extraordinary blend where premium green tea leaves meet the exotic charm of real soursop fruit pieces. Carefully selected and graded GP1 for superior quality, this Pure Ceylon Tea promises a delightful journey for your taste buds.
| Type Of Tea | Green Tea |
|---|---|
| Tea Grade | N/A |
| Tea Growing Regions | Multiple Regions |
| Flavour of Tea | Soursop |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Leaf Tea, Metal Tin |
| Net Weight | 100g |
| Bulk Packing Information | 100g x 30 |
| MOQ | 5000 Units |