Additional information
| Type Of Tea | Black Tea |
|---|---|
| Tea Grade | N/A |
| Tea Growing Regions | Multiple Regions |
| Flavour of Tea | Unflavoured Tea |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Leaf Tea, Metal Tin |
| Net Weight | 30g |
| Bulk Packing Information | 30g x 6 |
| MOQ | 5000 Units |

Celebrate the festive season with the warmth and flavour of Tarlton X-Mas Black Leaf Tea. This special blend comes with a charming red Christmas ball. This special edition Pure Ceylon Tea packed in a stylish metal tin is a merry celebration for this season.
| Type Of Tea | Black Tea |
|---|---|
| Tea Grade | N/A |
| Tea Growing Regions | Multiple Regions |
| Flavour of Tea | Unflavoured Tea |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Leaf Tea, Metal Tin |
| Net Weight | 30g |
| Bulk Packing Information | 30g x 6 |
| MOQ | 5000 Units |