Additional information
| Type Of Tea | Green Tea |
|---|---|
| Tea Grade | N/A |
| Tea Growing Regions | N/A |
| Flavour of Tea | Unflavoured Tea |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Leaf Tea, Metal Tin |
| Net Weight | 100g |
| Bulk Packing Information | 100g x 24 |

Experience the delightful flavor of Tarlton Green Blossom Green Leaf Tea from the Gift Tea Collection. Sourced from low-grown gardens, this Pure Ceylon Green tea is a delightful addition to your tea experience. Packed in a stylish metal tin, it’s not just a tea but a thoughtful gift.
| Type Of Tea | Green Tea |
|---|---|
| Tea Grade | N/A |
| Tea Growing Regions | N/A |
| Flavour of Tea | Unflavoured Tea |
| Herbs & Spices | None |
| Tea Packing Form | Leaf Tea, Metal Tin |
| Net Weight | 100g |
| Bulk Packing Information | 100g x 24 |